מאמרים ומידע < דף בית


רכישת מצבר לרכב
כל המידע לנהג הישראלי בנושא תחזוקת רכב לרבות מצברים אביזרים וטיםפוח האוטו

אתה חוזר הבייתה מהעבודה אחרי יום עבודה ארוך. מדבר בטלפון הסוסלארי עם השותף שלך בעודך מחנה את המכונית בחניית ביתך. ביום למחרת שאתה מגיע לרכב אתה מגלה שהשארת את האורות דולקים כל הלילה וכעת מצבר האוטו נגמר. ברגע הזה שאתה ממהר לעבודה אתה מבין את חשיבותו של מצבר האוטו. לפעמים אנחנו לא מעריכים דברים עד שהם אינם. מצבר לרכב הוא החלק שאחראי לספק אנרגיה לכל החלקים ברכב ולכן שמדובר על מצברים לרכב כדאי לבחור בטוב ביותר.

במידה ואתה מעוניין לרכוש מצבר לרכב ישנם כמה דברים שכדאי לשים עליהם דגש על מנת שתהיה בטוח שאתה מבצע רכישה טובה.

עמידות המצבר בעומס חום

מצברים לרכב עלולים להתחמם בקלות במידה ומופעל עליהם לחץ וכח רב. מצבר לרכב חייב שיהי בתוכו מים מזוקקים על מנת שהוא יוכל לעמוד בעומס החום שעומד עליו. כאשר רוכשים מצבר חדש יש לשאול את סוחר החלקים לגבי עמידות מצברים בעומס חום. קיימים מצברים שונים בשוק שהם עמידים יותר לחום ממצברים אחרים. למשל מצבר שנפ ידוע כמצבר עמיד לחום וגם מצברים לרכב מתוצרת מידאק ובליזארו נחשבים למצברים עמידים. עמידות מצברים בעומס חום תבטיח לך אריכות ימים של המצבר אותו תבחר לרכוש.

עמידות בפני רעידות

כאשר המצבר בפעולה הוא נמצא במצב של רעידה ומסביבו מתרחשות פעולות מכניות רבות שגם יוצרות רעידות.בנוסף לכך נסיעה על כבישי הארץ יוצרות רעידות רבות ברכב בגלל סלילה לא חלקה של הכבישים.  עמידות מצברים ברעידות תבטיח אורך חיים ארוך למצבר. מצבר שנפ למשל ידוע כמצבר שעמיד לרעידות ולכן הוא מצבר אכותי ואמין בעל אורך חיים ארוך.

עמידות בפני תנאי אקלים משתנים

מצברים שמיוצרים בחו"ל בנויים בצורה שהם עמידים לתנאי אקלים קשים. הרכב שלך צריך להיות מסוגל לפעול בתנאים של קור וחום עזים. מצבר שאינו יכול להתחמם בתנאי קור קשים יוכל לגרום לך לבעיות בהנעת הרכב בעתיד או להגיע למצב של קפאון מה שעלול להשבית את רכבך. מצבר שנפ ידוע בעמידות ובאמינות באקלים משתנים וקשים.

 

כיצד לשמור על תקינות של מצבר לרכב
כל המידע לנהג הישראלי בנושא תחזוקת רכב לרבות מצברים אביזרים וטיםפוח האוטו

כיצד לשמור על תקינות של מצבר לרכב

הרכב שלנו לפעמים הופך להיות ממש כמו הרגליים השניות שלנו. לעיתים ללא רכב צמוד אין לנו יכולת להתנהל ותקלות ברכב עלולות להיוצא אותנו משגרת היום יום שלנו. רכב הוא מכונה שבנוייה מחלקים שונים שצריך לשמור על תקינותם על מנת שנוכל המשיך להנות ולסוע בבטיחה. אחד החלקים החשובים ביותר ברכב הוא מצבר. מצברים לרכב הם החלקים שדואגים לספק אנרגיה לכל חלקי הרכב. ללא מצבר לרכב הרכב אינו יכול להניע ולסוע ולכן שמירה על תקינותו של מצבר היא חשובה מאוד. בנוסף לכך לרכוש מצבר חדש לרכב הוא הוצאה לא קטנה. מחירי מצברים בשוק משתנים ממקום למקום, אך קיימת דרך לשמור על תקינותם של מצברים על מנת לגרום להם להאריך ימים ולשרת אותנו בנאמנות. אורך חייהם הממוצע של מצברים לרכב נע בין שנתיים ושלוש שנים שמדובר ברכב פרטי ועל מנת לגרום למצבר לרכב להגיע לאריכות ימים של שנתיים לפחות עלינו להתייחס אליו בהתאם.

מתח הטעינה

אחד הגורמים שמשפיע על אורך מצבר לרכב הוא מתח הטעינה שלו, שלו הוא זוכה מהאלטרנטור.  מתח גבוהה מידי ישפיע על אריכות ימים של מצברים לרכב וגם מתח נמוך מידי ישפיע על אריכות ימיהם של מצברים. לכן מומלץ כאשר מדובר בשמירה על תקינותם של מצברים לקחת את הרכב לטיפול אצל חשמלאי רכב כל תקופה מסויימת על מנת שהוא יבדוק עבורינו את מתח הטעינה אותו המצבר ומקבל ועל ידי כך לשמור על מתח תקין. ישנם חשמלאי רכב שמומחים בטיפול במצרים מסויימים כנו מצבר שנפ ולכן יש לבחור איש מקצוע שיודע לעבוד עם המצבר בו אתם משתמשים.

מים מזוקקים

כמדובר במצברים חשוב להצמד להוראות היצרן בטיפולם ותפעולם. מצבר שנפ או מצבר מקצועי אחר יגיע עם הוראות והמלצות כיצד כדאי לטפל בו. כאשר ממלאים מים במצבר מומלץ להשתמש במים מזוקקים שהם נקיים ממלחים ומינרלים שגורמים לשחיקה מהירה של המצבר. מצבר שנפ הוא מצבר יקר לכן כדאי לדאוג למלות בו מים מתאים כדי שהוא יאריך ימים.
 

חשמל לרכב
כל המידע לנהג הישראלי בנושא תחזוקת רכב לרבות מצברים אביזרים וטיםפוח האוטו

כיום מכונית היא דבר שאי אפשר להתקיים בלעדיו.
המכונה הקטנה והקסומה הזאת שמופעלת על ידי דלק וחשמל עוזרת לנו להתנייד ממקום למקום והופכת את חיינו לקלים יותר.

מצברים לרכב הם בעצם סוללות שיש בהם מטען חשמלי שיכול לספק אנרגיה לכלים שונים. מצבר לרכב הוא מקור האנרגיה לכל החלקים של הרכב, והחשמל אותו שולח מצבר אחראי על פעולות שונות ברכב.  כמות החשמל שמוזרמת דרך מצבר לרכב משתנה בסוגי רכב שונים. ישנם מצברים לרכב מסחרי שצורכים כמות חשמל מסוימת, וישנם מצברים לרכב פרטי שצורכים כמות חשמל שונה. מצברים הם סוללות שיכולות להפעיל גם כלי רכב פחות קונבנציונאליים כמו סירות ומלגזות.

מכוניות מונעות חשמל

כיום בעידן המודרני העולם הולך לכיוון ירוק ואקולוגי יותר ולכן קיימות המצאות חדשות של מכוניות שנוסעות על חשמל. במקרה הזה מצבר לרכב הוא המנוע המרכזי של המכונית. מכוניות חשמליות אינן צריכות דלק אלא רק מצברים. באמצעות הספקת חשמל מספקת יכולים מצברים להניע כלי רכב בגדלים שונים ולחסוך לנו זיהום אויר רב. לרכבים שיסעו רק על מצבר יוקמו תחנות טעינה שהרי מצבר צריך להטען על מנת להמשיך לעבוד. התמונה האוטופית הזאת יכולה להיות חלק מעולמנו תוך שנים ספורות  תודות למצברים משוכללים שיצאו לשוק.חברות מצברים כמו מצבר שנפ הישראלית כבר לוקחות חלק בפיתוח הרעיון. אמינותו של מצבר שנפ יכולה

 

מתח חשמלי

על מנת לשמור על תקינות המצבר יש לדאוג שהרכב יעבור טיפול אצל חשמלאי רכב כל תקופה מסויימת כדי שהוא יבדוק שמתח שמגיע למצבר הוא לא גבוהה מידי ולא נמוך מידי. הפעלת מתח חשמלי שאינו מתאים יכולה להזיק למצבר ולפגוע גם במצבר טוב במיוחד כמו מצבר שנפ. טיפול אצל חשמלאי רכב מוסמך יכולה להבטיח אריכות ימים של מצבר האוטו שלך ולהבטיח נסיעה בטוחה וחלקה. כאשר מדובר בחשמל צריך להתייחס אליו בהתאם גם אם מדובר בחשמל ברכב. טיפול נכון במתח החשמלי שמגיע למצבר יכול לחסוך לך כסף רב וטיפולים שונים לתיקון הרכב והמצבר.

 

 

 

סל הקניות שלי
סה"כ אביזרים בסל : 0
סכום הקניה הוא : 0 ש"ח
סל הקניות

מצברים לרכב
 מצברי שנפ
 
 ורטה לרכב
מצבר לפי סוג רכב
 מצבר לאופל
 מצבר לאיסוזו
 מצבר לאלפא רמיאו
 מצבר לביואיק
 מצבר לב.מ.וו
 מצבר לאודי
 מצבר לגי`פ
 מצבר ל GMC
 מצבר לדייהו
 מצבר לדייהטסו
 מצבר להונדה
 מצבר לוולוו
 מצבר לטיוטה
 מנצבר ליגואר
 מצבר ליונדאי
 מצבר ללנד רובר
 מצבר למאזדה
 מצבר למיצובישי
 מצבר למרצדס
 מצבר לניסן
 מצבר לסאאב
 מצבר לסובארו
 מצבר לסוזוקי
 מצבר לסיאט
 מצבר לסיטרואן
 מצבר לסקודה
 מצבר לסאנג יינג
 מצברק לפיאט
 מצבר לפולסווגן
 מצבר לפורד
 מצבר לפונטיאק
 מצבר לפורשה
 מצבר לפיגו`
 מצבר לקאיה
 מצבר לקרייזלר
 מצבר לרובר
 מצבר לרנו
 מצבר לשברולט

יצירת קשר
שם:
טלפון / נייד:
דוא"ל:
הודעה:

 דף הבית |  אודותינו |  מבצעים |  מאמרים ומידע |  מצבר לפי איזור |  צור קשר | 4cars.co.il
בניית אתרים Dsite.co.il | דוגמאות אתרים בניית אתרים